Подготовка за BULATS
  • Подготовка за BULATS

Подготовка за BULATS

4.500 ден.
без ДДВ: 4.500 ден.
Шифра на производ: 200923085354
Достапност: На залиха
Количина:
credit_card

Подготовка за полагање BULATS

Фонд на часови: 40 часа од по 45 минути.

Интензитет: 2 или 3 пати неделно по 2 часа (90 минути).

БУЛАТС (Business Language Testing Service) е меѓународно признат испит на

Одделот за сертифицирање на англиски јазик при Универзитетот Кембриџ наменет за компании, организации и високо образовни институции. Обезбедува брза и сигурна проверка на јазичните вештини на поединци или групи на вработени или студенти. 

Наменет е да го утврди нивото на познавање на јазикот за вработени кои користат англиски во својата работа и за студенти и вработени кои се дел од курсеви или програми за обука каде познавањето англиски јазик е важен елемент на образовните програми.

Тестот има два дела: читање и слушање и трае околу 85 минути.

Повеќе информации за испитот може да најдете на http://www.britishcouncil.mk/exam/bulats

ЕСП најпрвин го тестира моменталното познавање на англискиот јазик на потенцијалните кандидати и согласно со пакетот вештини коишто кандидатот сака да ги тестира, врши општа јазична подготовка и запознавање со структурата на тестот Bulats.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

ЕСП - Развој и управување на човечки ресурси ДОО е компанија која што успешно опстојува веќе 21 годинa на пазарот и е специјализирана за: превод и толкување; обука по странски јазици; компјутерска едукација; и обуки и советување за личен и професионален развој. Читај повеќе

Контакт

  • +389 2 32 46 041
  • +389 75 446 706 +389 71 324 170
  • +389 2 32 46 041
  • info@esp.com.mk esp@esp.com.mk

Facebook

ЕСП Web Shop © 2022. UKION SHOPS
Подготовка за BULATS Подготовка за полагање BULATS Фонд на часови: 40 часа од по 45 минути. Интензитет: 2 или 3 пати неделно по 2 часа (90 минути). БУЛАТС (Business Language Testing Service) е меѓународно признат испит на Одделот за сертифицирање на англиски јазик при Универзитетот Кембриџ наменет за компании, организации и високо образовни институции. Обезбедува брза и сигурна проверка на јазичните вештин.. Category: Product #: 200923085354 Regular price: 4.500 ден. 4.500 Available from: ЕСП - Развој и управување на човечки ресурси ДОО