Интернет
 • Интернет

Интернет

2.000 ден.
без ДДВ: 2.000 ден.
Шифра на производ: 200919145058
Достапност: На залиха
Количина:
credit_card

Овој курс е наменет за слушатели кои сакаат да станат дел од глобалната мрежа.

9 часа по 60 мин.

Содржина на курсот:        

 • Запознавање со Интернет,
 • Google chrome / Mozilla Firefox, опис на алатките
 • Подесувања за почетна страница
 • Преглед на претходно посетените страници
 • Вметнување на страница во омилени страници
 • Посетување на специфични страници
 • Пребарување по карактеристичен збор
 • Креирање на E-mail адреса
 • Опис на алатките
 • Праќање и примање на електронска пошта
 • Враќање и препраќање на пошта
 • Праќање на атачменти
 • Симнување на слики, текст и музика
 • Подесување на Outlook со лична електронска пошта
 • Креирање, примање и препраќање на пораки преку Outlook
 • Бришење на личната електронска пошта од Outlook на даден компјутер

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

ЕСП - Развој и управување на човечки ресурси ДОО е компанија која што успешно опстојува веќе 21 годинa на пазарот и е специјализирана за: превод и толкување; обука по странски јазици; компјутерска едукација; и обуки и советување за личен и професионален развој. Читај повеќе

Контакт

 • +389 2 32 46 041
 • +389 75 446 706 +389 71 324 170
 • +389 2 32 46 041
 • info@esp.com.mk esp@esp.com.mk

Facebook

ЕСП Web Shop © 2022. UKION SHOPS
Интернет Овој курс е наменет за слушатели кои сакаат да станат дел од глобалната мрежа. 9 часа по 60 мин. Содржина на курсот:         Запознавање со Интернет, Google chrome / Mozilla Firefox, опис на алатките Подесувања за почетна страница Преглед на претходно посетените страници Вметнување на страница во омилени страници Посетување на специфични страници Пребарување по карактеристи.. Category: Product #: 200919145058 Regular price: 2.000 ден. 2.000 Available from: ЕСП - Развој и управување на човечки ресурси ДОО