MS Access
 • MS Access

MS Access

5.600 ден.
без ДДВ: 5.600 ден.
Шифра на производ: 200919150851
Достапност: На залиха
Количина:
credit_card

Овој курс е наменет за слушателите кои сакаат да се здобијат со познавања од релациони бази на податоци. Аccess e наменет за складирање на голем број на податоци

23 часа по 60 мин.

Содржина за Access:

 • Општо за релациони бази на податоци
 • Организирање на податоците во табели и подесување на врски помегу нив
 • Креирање на табели
 • Креирање на едноставна база, отворање и затворање на база
 • Креирање на форми
 • Креирање на посложени бази и формирање на прашалници
 • Модифицирање на прашалници
 • Креирање на извештаи

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

ЕСП - Развој и управување на човечки ресурси ДОО е компанија која што успешно опстојува веќе 21 годинa на пазарот и е специјализирана за: превод и толкување; обука по странски јазици; компјутерска едукација; и обуки и советување за личен и професионален развој. Читај повеќе

Контакт

 • +389 2 32 46 041
 • +389 75 446 706 +389 71 324 170
 • +389 2 32 46 041
 • info@esp.com.mk esp@esp.com.mk

Facebook

ЕСП Web Shop © 2022. UKION SHOPS
MS Access Овој курс е наменет за слушателите кои сакаат да се здобијат со познавања од релациони бази на податоци. Аccess e наменет за складирање на голем број на податоци 23 часа по 60 мин. Содржина за Access: Општо за релациони бази на податоци Организирање на податоците во табели и подесување на врски помегу нив Креирање на табели Креирање на едноставна база, отворање и затворање на баз.. Category: Product #: 200919150851 Regular price: 5.600 ден. 5.600 Available from: ЕСП - Развој и управување на човечки ресурси ДОО