Windows & Word
 • Windows & Word

Windows & Word

4.200 ден.
без ДДВ: 4.200 ден.
Шифра на производ: 200914193350
Достапност: На залиха
Количина:
credit_card

Овој курс е наменет за слушателите кои сакаат да се здобијат со основни и средни познавања од областа на Windows и Word.

18 часа по 60 мин.

Содржина за Windows:

 • Хардвер и софтвер,
 • Хардверски компоненти,
 • Монитор,
 • Опис на тастатура,
 • Употреба на маус, меморија,
 • Стартување на Windows,
 • Опис на работната површина,
 • Икони
 • Копчето Start, часовник, дигитрон, користење на Start менито
 • Користење на Windows апликациите,
 • Минимизирање, максимизирање, затворање,
 • Зголемување, поместување, и уредување на Windows прозорците,
 • Користење на Accessories
 • Windows Explorer, креирање, бришење, преименување на фолдери и документи
 • Организирање на фолдери и документи, darg&drop, copy, paste
 • прилагодување на Desktop, Desktop properties, Background, Screen saver, Short Cuts,
 • Користење на Control panel, подесување на време и датум, регионални подесувања,
 • Подесување на глувчето

 

Содржина за Word

 • Стартување на Word, опис на стандардната алатница и алатницата за форматирање
 • Манување на фонтови, големина, Bold, Italic, Underline, порамнување на текст
 • Снимање и принтање на документ
 • Отворање на постоечки документи
 • Вметнување на header & footer
 • Вметнување на симболи
 • Вметнување на броеви на страница
 • Работа со набројувања и подточки
 • Вметнување на табела
 • Вметнување на слика од Clip Art, from file
 • Вметнување на букви од Word Art
 • Вметнување на фустноти
 • Копирање на текст
 • Работа со табели, задавање на формати на табела, додавање и бришење на редови и колони

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

ЕСП - Развој и управување на човечки ресурси ДОО е компанија која што успешно опстојува веќе 21 годинa на пазарот и е специјализирана за: превод и толкување; обука по странски јазици; компјутерска едукација; и обуки и советување за личен и професионален развој. Читај повеќе

Контакт

 • +389 2 32 46 041
 • +389 75 446 706 +389 71 324 170
 • +389 2 32 46 041
 • info@esp.com.mk esp@esp.com.mk

Facebook

ЕСП Web Shop © 2022. UKION SHOPS
Windows & Word Овој курс е наменет за слушателите кои сакаат да се здобијат со основни и средни познавања од областа на Windows и Word. 18 часа по 60 мин. Содржина за Windows: Хардвер и софтвер, Хардверски компоненти, Монитор, Опис на тастатура, Употреба на маус, меморија, Стартување на Windows, Опис на работната површина, Икони Копчето Start, часовник, дигитрон, користење на Start ме.. Category: Product #: 200914193350 Regular price: 4.200 ден. 4.200 Available from: ЕСП - Развој и управување на човечки ресурси ДОО