AutoCAD 2D
 • AutoCAD 2D

AutoCAD 2D

7.500 ден.
без ДДВ: 7.500 ден.
Шифра на производ: 200919151306
Достапност: На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Податоци за учесникот:
credit_card

Овие курсеви се наменети за градежници, архитекти и градежни инженери и лица кои се занимаваат со проектирање и дизајн. Потребно е посетителите на овој курс да имаат одердени предзнаења со работа со компјутери.

23 часа по 60 мин

Содржина за Auto CAD 2D

 • Основни воведни елементи на AutoCAD
 • Подесување на параметри
 • Цртање на цртежи и опис на алатките
 • Работа со слоеви
 • Корекции на веќе изработени цртежи
 • Алатки за корекција
 • Шрафирања
 • Вметнување на текст

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

ЕСП - Развој и управување на човечки ресурси ДОО е компанија која што успешно опстојува веќе 21 годинa на пазарот и е специјализирана за: превод и толкување; обука по странски јазици; компјутерска едукација; и обуки и советување за личен и професионален развој. Секој од овие четири оддели на ЕСП успешно функционира и се развива во насока на целосно исполнување на потребите на клиентите, како на домашниот, така и на странскиот пазар.

Читај повеќе

Контакт

 • +389 2 32 46 041
 • +389 75 446 706 +389 71 324 170
 • +389 2 32 46 041
 • info@esp.com.mk esp@esp.com.mk

Facebook

ЕСП Web Shop © 2021. UKION SHOPS