google-site-verification=sBk9zkyxuNDRz-IScBT5pgDyjDS9raS5baDFnnh0X8Y
Курс по англиски јазик - комуникација
  • Курс по англиски јазик - комуникација
  • Курс по англиски јазик - комуникација

Курс по англиски јазик - комуникација

6.900 ден.
без ДДВ: 6.900 ден.
Шифра на производ: 200925194556
Достапност: На залиха
Количина:
credit_card

Курс по англиски јазик - комуникација

Дали ја знаете граматиката на јазикот, правилата, го разбирате соговорникот, но кога треба да возвратите наидувате на потешкотија?

Можеби во себе буквално ги преведувате зборовите од Вашиот мајчин јазик на англиски и потоа се обидувате да составите реченица, додека соговорникот зачудено Ве гледа, а времето си тече и тече?

Почнувате да се чувствувате непријатно и се прашувате како е можно толку добро да ги познавате граматичките времиња и правилата на јазикот, а сепак да не може да се изразите како што треба?

Можеби соговорникот зборува со изразен акцент и брзина, па во Вашата глава повторно настанува хаос кога треба да ги преточите Вашите мисли во зборови?

Да! Многумина наши клиенти имале такви потешкотии на почетокот, кои се нормални и вообичаени во процесот на изучувањето на странски јазик.

Затоа, не обесхрабрувајте и не откажувајте се од желбата правилно да го говорите англискиот јазик! Познавањето на англискиот јазик Ви ги отвора вратите за соработка со светот. Вложете напори во негово совладување, особено во областа на комуникацијата!

Комуникацијата и размената на мисли и идеи го движат светот! Може да поседувате многу знаење, но од клучно значење е да можете и соодветно да го искажете.

Повелете на нашиот курс за комуникација на англиски јазик и дозволете ни да Ви го олесниме патот кон успешно совладување и владеење на јазикот!

Курсот се изведува во текот на 60 часа со времетраење од 45 минути.

Ве покануваме да се пријавите на нашите добро познати телефони:

071 324 - 170

071 324 - 172

02 3246 - 041

Е-пошта: esp@esp.com.mk

На нашиот ФБ профил

https://www.facebook.com/esp.skopje

На нашиот Инстаграм профил

https://www.instagram.com/espskopje/

ПОВИСОКИ ОД СИТЕ ОГРАДИ! – Тимот на ЕСП

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

ЕСП - Развој и управување на човечки ресурси ДОО е компанија која што успешно опстојува oд 1999 година на пазарот и е специјализирана за: превод и толкување; обука по странски јазици; компјутерска едукација; и обуки и советување за личен и професионален развој. Читај повеќе

Контакт

  • +389 2 32 46 041
  • +389 75 446 706 +389 71 324 170
  • +389 2 32 46 041
  • info@esp.com.mk esp@esp.com.mk

Facebook

ЕСП Web Shop © 2024. UKION SHOPS
Курс по англиски јазик - комуникација Курс по англиски јазик - комуникација Дали ја знаете граматиката на јазикот, правилата, го разбирате соговорникот, но кога треба да возвратите наидувате на потешкотија? Можеби во себе буквално ги преведувате зборовите од Вашиот мајчин јазик на англиски и потоа се обидувате да составите реченица, додека соговорникот зачудено Ве гледа, а времето си тече и тече? Почнувате да се чувствувате н.. Category: Product #: 200925194556 Regular price: 6.900 ден. 6.900 Available from: ЕСП - Развој и управување на човечки ресурси ДОО