google-site-verification=sBk9zkyxuNDRz-IScBT5pgDyjDS9raS5baDFnnh0X8Y
Англиски за човечки ресурси
  • Англиски за човечки ресурси

Англиски за човечки ресурси

5.200 ден.
без ДДВ: 5.200 ден.
Шифра на производ: 200924104017
Достапност: На залиха
Количина:
credit_card

Англиски за човечки ресурси

Преглед

Англиски за човечки ресурси е соодветен за менаџери по ЧР, вработени во ЧР, како и сите оние кои работат во агенциите за вработување и за привремени вработувања. Курсот им помага на слушателите да се стекнат со релевантните изрази и вокабулар што е потребен за ефективно да зборуваат и да комуницираат во својата област. Секоја тема од Англиски за човечки ресурси опфаќа различни прашања поврзани со полето на ЧР, вклучувајќи вработување, работни односи, бенефиции и надомест. Овој курс нуди дополнителна помош со јазикот што е потребен за типични задолженија во ЧР како оценувања, евалвации, интервјуа и извештаи.

Фонд на часови и интензитет

Вкупен фонд на часови: 30 од по 45 минути.

Интензитет: 2 пати неделно по 2 часа од по 45 минути (90 минути).

По успешно завршување на курсот, секој слушател добива Сертификат со ниво според Заедничката Европска Рамка.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

ЕСП - Развој и управување на човечки ресурси ДОО е компанија која што успешно опстојува oд 1999 година на пазарот и е специјализирана за: превод и толкување; обука по странски јазици; компјутерска едукација; и обуки и советување за личен и професионален развој. Читај повеќе

Контакт

  • +389 2 32 46 041
  • +389 75 446 706 +389 71 324 170
  • +389 2 32 46 041
  • info@esp.com.mk esp@esp.com.mk

Facebook

ЕСП Web Shop © 2024. UKION SHOPS
Англиски за човечки ресурси Англиски за човечки ресурси Преглед Англиски за човечки ресурси е соодветен за менаџери по ЧР, вработени во ЧР, како и сите оние кои работат во агенциите за вработување и за привремени вработувања. Курсот им помага на слушателите да се стекнат со релевантните изрази и вокабулар што е потребен за ефективно да зборуваат и да комуницираат во својата област. Секоја тема од Англиски за човечк.. Category: Product #: 200924104017 Regular price: 5.200 ден. 5.200 Available from: ЕСП - Развој и управување на човечки ресурси ДОО