google-site-verification=sBk9zkyxuNDRz-IScBT5pgDyjDS9raS5baDFnnh0X8Y
Англиски за правници
  • Англиски за правници

Англиски за правници

5.200 ден.
без ДДВ: 5.200 ден.
Шифра на производ: 200924103552
Достапност: На залиха
Количина:
credit_card

Англиски за правници

Краток, брз, специјализиран курс по англиски јазик од областа на правната терминологија.

Потребно ниво на познавање на јазикот:
Средно познавање на општиот англиски јазик односно Б1 ниво според Заедничката европска рамка. (Intermediate – B1)

Опис

English for Legal Professionals - (Англиски за правници) е идеален краток курс за секој којшто има потреба да зборува за правото во деловна средина со клиенти, деловни партнери и колеги.

Преглед

Англиски за правници им помага на слушателите на курсот да зборуваат со користење на зборовен фонд од областа на правото во деловна средина. Курсот им овозможува на слушателите да се стекнат со правниот јазик што им е потребен за да комуницираат со доверба. Англиски за правници опфаќа основи на области од трговско право, договорно право, авторско право и право на интелектуална сопственост, трудово право, стопанско и стечајно право. Во секоја тема, слушателот се става во различно сценарио и се учи како да ги советува клиентите за соодветни текови од правните постапки. Автентичните документи го презентираат стручниот вокабулар за дополнителни
дефиниции на правни зборови и фрази.

Фонд на часови и интензитет

Вкупен фонд на часови: 30 од по 45 минути.
Интензитет: 2 пати неделно по 2 часа од по 45 минути (90 минути).

По успешно завршување на курсот, секој слушател добива Сертификат со ниво според Заедничката европска рамка.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

ЕСП - Развој и управување на човечки ресурси ДОО е компанија која што успешно опстојува oд 1999 година на пазарот и е специјализирана за: превод и толкување; обука по странски јазици; компјутерска едукација; и обуки и советување за личен и професионален развој. Читај повеќе

Verificiran badge

ESP ISO 9001

ESP ISO 17100

Контакт

  • +389 2 32 46 041
  • +389 75 446 706 +389 71 324 170
  • +389 2 32 46 041
  • info@esp.com.mk esp@esp.com.mk

Facebook

ЕСП Web Shop © 2024. UKION SHOPS
Англиски за правници Англиски за правници Краток, брз, специјализиран курс по англиски јазик од областа на правната терминологија. Потребно ниво на познавање на јазикот: Средно познавање на општиот англиски јазик односно Б1 ниво според Заедничката европска рамка. (Intermediate – B1) Опис English for Legal Professionals - (Англиски за правници) е идеален краток курс за секој којшто има потреба да збору.. Category: Product #: 200924103552 Regular price: 5.200 ден. 5.200 Available from: ЕСП - Развој и управување на човечки ресурси ДОО