google-site-verification=sBk9zkyxuNDRz-IScBT5pgDyjDS9raS5baDFnnh0X8Y
Excel - напредни техники
 • Excel - напредни техники

Excel - напредни техники

6.200 ден.
без ДДВ: 6.200 ден.
Шифра на производ: 200916104912
Достапност: На залиха
Количина:
credit_card

Овој курс е наменет за слушателите кои веќе имаат одредени предзнаења од Excel. Целта на курсот е да се совладаат напредните алатки од Excel за работа со табели, разни пресметки и анализи со цел да постигнат поголема професионалност и ефикасност во изработката на разни документи.

18 часа по 60 минути

Содржина на напреден Excel:

 • Работа со повеќе работни листови
 • Функции  sumif, countif, sumproduct
 • Кoмбинирaње на функции
 • Апсолутни и релативни референци
 • Сортирање
 • Филтрирање
 • Вметнување на форми
 • Сложени графикони, графикони со секундарна оска
 • Копирање на графикон во Word
 • Заштита на работен лист
 • Валидација на ќелии
 • Макро инструкции
 • Pivot Table & Pivot Chart
 • Текстуални, логички, математички и тригонометриски, статистички функции
 • Конверзија на редови во колони и обратно
 • Уредување на страници пред печатење
 • Насловни редици и колони за повторување на секоја страница при печатење

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

ЕСП - Развој и управување на човечки ресурси ДОО е компанија која што успешно опстојува oд 1999 година на пазарот и е специјализирана за: превод и толкување; обука по странски јазици; компјутерска едукација; и обуки и советување за личен и професионален развој. Читај повеќе

Verificiran badge

ESP ISO 9001

ESP ISO 17100

Контакт

 • +389 2 32 46 041
 • +389 75 446 706 +389 71 324 170
 • +389 2 32 46 041
 • info@esp.com.mk esp@esp.com.mk

Facebook

ЕСП Web Shop © 2024. UKION SHOPS
Excel - напредни техники Овој курс е наменет за слушателите кои веќе имаат одредени предзнаења од Excel. Целта на курсот е да се совладаат напредните алатки од Excel за работа со табели, разни пресметки и анализи со цел да постигнат поголема професионалност и ефикасност во изработката на разни документи. 18 часа по 60 минути Содржина на напреден Excel: Работа со повеќе работни листови Функции  sumif, countif.. Category: Product #: 200916104912 Regular price: 6.200 ден. 6.200 Available from: ЕСП - Развој и управување на човечки ресурси ДОО