google-site-verification=sBk9zkyxuNDRz-IScBT5pgDyjDS9raS5baDFnnh0X8Y
Illustrator
 • Illustrator

Illustrator

5.800 ден.
без ДДВ: 5.800 ден.
Шифра на производ: 201212162935
Достапност: На залиха
Количина:
credit_card

Illustrator

Овој курс е наменет за слушателите кои имаат одредени предзнаења за работа на компјутери и Windows. Курсот е наменет за графички дизајнери, web дизајнери и останатите слушатели кои сакаат да изучуваат дизајн и подготовка за печат.

Adobe Illustrator е апликација за векторско цртање и креирање на илустрации за печатен медиум, мултимедија, он-лајн графики, дизајнирање на логоа, амблеми, симболи, уметнички графики, релевантни уметнички текстови и друго.

Со обуката, слушателите се стекнуваат со знаење за:

 • Техники за селекција на векторска графика
 • Користење форми за креирање на векторска графика за разгледница
 • Уредување и комбинирање на форми и патеки
 • Трансформирање на векторска графика
 • Креирање на илустрации со алатки за цртање
 • Користење на боја со акцент на композиција
 • Работа со текст
 • Организирање на вашата векторска графика со слоеви
 • Градиенти и патерни
 • Користење на четки
 • Додавање на Appearance Attributes
 • Користење на ефекти и графички стилови
 • Работа со 3D
 • Печатење и извезување
 • Печатење на документ

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

ЕСП - Развој и управување на човечки ресурси ДОО е компанија која што успешно опстојува oд 1999 година на пазарот и е специјализирана за: превод и толкување; обука по странски јазици; компјутерска едукација; и обуки и советување за личен и професионален развој. Читај повеќе

Verificiran badge

Контакт

 • +389 2 32 46 041
 • +389 75 446 706 +389 71 324 170
 • +389 2 32 46 041
 • info@esp.com.mk esp@esp.com.mk

Facebook

ЕСП Web Shop © 2024. UKION SHOPS
Illustrator Illustrator Овој курс е наменет за слушателите кои имаат одредени предзнаења за работа на компјутери и Windows. Курсот е наменет за графички дизајнери, web дизајнери и останатите слушатели кои сакаат да изучуваат дизајн и подготовка за печат. Adobe Illustrator е апликација за векторско цртање и креирање на илустрации за печатен медиум, мултимедија, он-лајн графики, дизајнирање на логоа, амбл.. Category: Product #: 201212162935 Regular price: 5.800 ден. 5.800 Available from: ЕСП - Развој и управување на човечки ресурси ДОО