google-site-verification=sBk9zkyxuNDRz-IScBT5pgDyjDS9raS5baDFnnh0X8Y
Excel - основно и средно ниво
 • Excel - основно и средно ниво

Excel - основно и средно ниво

5.800 ден.
без ДДВ: 5.800 ден.
Шифра на производ: 200916104237
Достапност: На залиха
Количина:
credit_card

Овој курс е наменет за слушателите кои сакаат да се здобијат со основни и средни познавања од областа на Excel.

18 часа по 60 мин.

Содржина за Excel:

 • Стартување на Excel, опис на алтниците,
 • форматирање на страна,
 • внесување на податоци,
 • селектирање на келии, зголемување,
 • хедер и футер,
 • autofill,
 • сумирање, снимање
 • Отворање на постоечки документ,
 • Undo; Redo
 • Едноставни форматирања,
 • Вметнување и бришење на редови и колони,
 • печатење
 • Спојување на келии,
 • форматирање на текст,
 • задавање на рамки и боја,
 • едноставни формули
 • Формати за броеви, датум, време, валута,
 • условано форматирање,
 • копирање на текст,
 • работа со маргини и подесувања на лист
 • Вметнување на слика,
 • користење нa едноставни фумкции max, min, average,
 • Филтрирање на податоци,
 • вметнување на букви од WordArt,
 • порамнувања на текст во келија, wrap text, shrink to fit, закосен текст,
 • Вметнување на гарфикон, работа со разни типови на гарфикони и нивна алатница

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

ЕСП - Развој и управување на човечки ресурси ДОО е компанија која што успешно опстојува oд 1999 година на пазарот и е специјализирана за: превод и толкување; обука по странски јазици; компјутерска едукација; и обуки и советување за личен и професионален развој. Читај повеќе

Контакт

 • +389 2 32 46 041
 • +389 75 446 706 +389 71 324 170
 • +389 2 32 46 041
 • info@esp.com.mk esp@esp.com.mk

Facebook

ЕСП Web Shop © 2024. UKION SHOPS
Excel - основно и средно ниво Овој курс е наменет за слушателите кои сакаат да се здобијат со основни и средни познавања од областа на Excel. 18 часа по 60 мин. Содржина за Excel: Стартување на Excel, опис на алтниците, форматирање на страна, внесување на податоци, селектирање на келии, зголемување, хедер и футер, autofill, сумирање, снимање Отворање на постоечки документ, Undo; Redo Едноставни фо.. Category: Product #: 200916104237 Regular price: 5.800 ден. 5.800 Available from: ЕСП - Развој и управување на човечки ресурси ДОО