google-site-verification=sBk9zkyxuNDRz-IScBT5pgDyjDS9raS5baDFnnh0X8Y
InDesign
 • InDesign

InDesign

5.800 ден.
без ДДВ: 5.800 ден.
Шифра на производ: 200914190644
Достапност: На залиха
Количина:
credit_card

InDesign

Овој курс е наменет за слушателите кои имаат одредени предзнаења за работа на компјутери и Windows.

Adobe InDesign е апликација за дизајн на страница и уредување на изглед на документ, која нуди прецизност и целосна контрола на работата.

18 часа по 60 мин.

Со цел изработка на документи со професионален квалитет, целосно во боја, и печатење на различни излезни уреди, вклучувајќи десктоп печатачи, уреди за печатење на слики со висока резолуција и подготовка за печатење и публикување на различни документи како печатени книги и брошури, па се` до дигитални списанија и интерактивни онлајн книги.

Со обуката, слушателите се стекнуваат со знаење за:

 • Уредување на документ и работа со страници
 • Работа со објекти
 • Прередување на текст
 • Уредување на текст
 • Работа со типографија
 • Работа со боја
 • Работа со стилови
 • Работа со слоеви
 • Увезување на фајлови од други апликации
 • Внесување и изменување на графики
 • Креирање на табели
 • Работа со големи документи
 • Креирање на интерактивен документ
 • Работа со транспарентност
 • Печатење и извезување

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

ЕСП - Развој и управување на човечки ресурси ДОО е компанија која што успешно опстојува oд 1999 година на пазарот и е специјализирана за: превод и толкување; обука по странски јазици; компјутерска едукација; и обуки и советување за личен и професионален развој. Читај повеќе

Контакт

 • +389 2 32 46 041
 • +389 75 446 706 +389 71 324 170
 • +389 2 32 46 041
 • info@esp.com.mk esp@esp.com.mk

Facebook

ЕСП Web Shop © 2024. UKION SHOPS
InDesign InDesign Овој курс е наменет за слушателите кои имаат одредени предзнаења за работа на компјутери и Windows. Adobe InDesign е апликација за дизајн на страница и уредување на изглед на документ, која нуди прецизност и целосна контрола на работата. 18 часа по 60 мин. Со цел изработка на документи со професионален квалитет, целосно во боја, и печатење на различни излезни уреди, вклучу.. Category: Product #: 200914190644 Regular price: 5.800 ден. 5.800 Available from: ЕСП - Развој и управување на човечки ресурси ДОО