google-site-verification=sBk9zkyxuNDRz-IScBT5pgDyjDS9raS5baDFnnh0X8Y
PowerPoint
 • PowerPoint

PowerPoint

2.500 ден.
без ДДВ: 2.500 ден.
Шифра на производ: 200914191351
Достапност: На залиха
Количина:
credit_card

Овој курс е наменет за слушателите кои сакаат да се здобијат со познавања од PowerPoint програмата наменета за изработка на презентации.

9 часа по 60 мин.

Содржина за Power Point:

 • Стартување на Power Point, опис на алатниците
 • Работа со слајдови, задавање на готови темплејти и нивно менување
 • Внесување на текст и негово форматирање
 • Менување на приказот на слајдовите
 • Движење низ слајдовите
 • Користење на алатницата за цртање
 • Задавање на ефекти на слајдовите
 • Вметнување на Action buttons
 • Прикажување на презентација
 • Принатње на презентација
 • Вметнување на хедер и футер на слајдовите и на материјалот за раздавање на час
 • Вметнување на слики од Clip Art и од документ
 • Работа со Master и негово менување
 • Задавање на готови ефекти на сите слајдови
 • Вметнување на делови од Word и Excel во PowerPoint
 • Вметнување на дијаграми и мултимедиа
 • Задавање на линкови

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

ЕСП - Развој и управување на човечки ресурси ДОО е компанија која што успешно опстојува oд 1999 година на пазарот и е специјализирана за: превод и толкување; обука по странски јазици; компјутерска едукација; и обуки и советување за личен и професионален развој. Читај повеќе

Контакт

 • +389 2 32 46 041
 • +389 75 446 706 +389 71 324 170
 • +389 2 32 46 041
 • info@esp.com.mk esp@esp.com.mk

Facebook

ЕСП Web Shop © 2024. UKION SHOPS
PowerPoint Овој курс е наменет за слушателите кои сакаат да се здобијат со познавања од PowerPoint програмата наменета за изработка на презентации. 9 часа по 60 мин. Содржина за Power Point: Стартување на Power Point, опис на алатниците Работа со слајдови, задавање на готови темплејти и нивно менување Внесување на текст и негово форматирање Менување на приказот на слајдовите Движење низ с.. Category: Product #: 200914191351 Regular price: 2.500 ден. 2.500 Available from: ЕСП - Развој и управување на човечки ресурси ДОО