google-site-verification=sBk9zkyxuNDRz-IScBT5pgDyjDS9raS5baDFnnh0X8Y
Коучинг сесија
 • Коучинг сесија
 • Коучинг сесија
 • Коучинг сесија

Коучинг сесија

2.124,00 €
без ДДВ: 1.800,00 €
Шифра на производ: 201002174449
Достапност: На залиха
Количина:
credit_card

Коучинг сесија 60 мин

„Секому му треба коуч“ – Бил Гејтс

Коучингот ќе ви помогне да покренете акција и да го надминете она што ве кочи и не ви овозможува напредок и успех во вашиот личен и професионален живот.

 1. Се чувствувате „заглавено“?
 2. Знаете дека можете повеќе
 3. Знаете дека можете да дадете многу повеќе
 4. Чувстувате дека сте под постојан притисок и/или стрес
 5. Мислите дека не одите напред
 6. Немате доволно самодоверба
 7. Имате изговори за да не направите промени
 8. Постојано сте во трка со времето
 9. Имате долготрајна дилема
 10. Не знаете што точно сакате
 11. Знаете што сакате, ама не знаете како да го добиете
 12. Немате цел
 13. Имате цел. Ви треба дефинирана почетна точка.
 14. Ви треба фокус
 15. Имате предизвик пред себе
 16. Вашиот приватен и професионален живот е добар, но вие сакате да биде многу, многу подобар
 17. Минувате низ голема транзиција/промена во животот
 18. Ви треба смисла во животот (двигател)
 19. Сакате да имате повеќе пари
 20. И многу, многу други лични и професионални потреби за ВАШ раст, развој и успех

Коучингот овозможува акција и можност за раст и развој во деловите коишто сакате да ги подобрите во својот личен и/или професионален живот, било тоа да е подобро носење одлуки, решавање проблеми, управување со промени, справување со конфликтни ситуации, преговарање, справување со стрес и стресни ситуации или управување со време. Коучингот ве насочува кон успех.

Коучингот е механизам кој ќе ви помогне да го постигнете успехот што го имате зацртано за себе, а лицето кое ги води коучинг-сесиите (коуч) е ваш сојузник и ви помага во процесот на раст, развој и постигнување успех. Коучингот ви овозможува ВИЕ да поставите свои цели, ВИЕ да поставите  критериуми и ВИЕ да ги постигнете целите според сопствени критериуми и се разбира, да постигнете целосен успех и задоволство.    

Коучинг-сесиите се одвиваат еден на еден (индивидуални сесии) со физичко присуство или онлајн на ZOOM, Skype или на друга соодветна онлајн-платформа.

Повеќе информации и закажување термин на:

тел. 3246-041; 075 446-686

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Тагови: Cоаching, Коучинг

За нас

ЕСП - Развој и управување на човечки ресурси ДОО е компанија која што успешно опстојува oд 1999 година на пазарот и е специјализирана за: превод и толкување; обука по странски јазици; компјутерска едукација; и обуки и советување за личен и професионален развој. Читај повеќе

Контакт

 • +389 2 32 46 041
 • +389 75 446 706 +389 71 324 170
 • +389 2 32 46 041
 • info@esp.com.mk esp@esp.com.mk

Facebook

ЕСП Web Shop © 2024. UKION SHOPS
Коучинг сесија Коучинг сесија 60 мин „Секому му треба коуч“ – Бил Гејтс Коучингот ќе ви помогне да покренете акција и да го надминете она што ве кочи и не ви овозможува напредок и успех во вашиот личен и професионален живот. Се чувствувате „заглавено“? Знаете дека можете повеќе Знаете дека можете да дадете многу повеќе Чувстувате дека сте под постојан притисок и/или стрес Мислите дека не одит.. Category: Product #: 201002174449 Regular price: 2.124,00 € 2.124,00 Available from: ЕСП - Развој и управување на човечки ресурси ДОО