google-site-verification=sBk9zkyxuNDRz-IScBT5pgDyjDS9raS5baDFnnh0X8Y
Управување со промени
 • Управување со промени
 • Управување со промени

Управување со промени

10.502 ден.
без ДДВ: 8.900 ден.
Шифра на производ: 201014204828
Достапност: На залиха
Количина:
credit_card

Управување со промени

Цел на обуката

Промените во повеќе аспекти од нашиот живот се постојани. Се околу нас често се менува како што се технологија, процеси, луѓе, идеи и методи, и сето тоа придонесува на начинот како ги извршуваме задачите и како го живееме животот. Целта на обуката за управување со промени е: стекнување на вештини за полесно справување и прифаќање на промените; стекнување вештини за начини на имплементирање на промените; употреба на алатки за полесно имплементирање на промени; стекнување вештини  полесно справување и прифаќање на промените; друго.

Опфат –теми

 • Разбирање на промени и управување со промени
 • Видови промени
 • Улогата на промените во успехот на организацијата
 • Видови на промени во организација и стратегии
 • Креирање на нови можности (врската помеѓу промена, иновација и подобрување)
 • Развивање култура во организацијата која поддржува промени и континуиран развој
 • Фази на промени
 • Лидерство при промени
 • Вештини за поддршка на иновации и подобрување во работењето
 • Развивање стратегија за имплементирање промени
 • Отпор кон промени и справување со отпорот
 • Консултативни процеси за намалувањето на бариерите за промени
 • Анализа и евалуација на предизвици поврзани со промени
 • Управување во кризни ситуации
 • Управување со тимови од далечина
 • Управување со стрес како резултат на промени
 • Набљудување и анализа на исходот од промените

Целна група

Оваа обука е наменета за менаџери кои управуваат со  компании/фирми/организации, како и за учесници кои сакаат да се стекнат со вештини на управување со промени.

Методологија на работа

Обуката е од интерактивен карактер со практични и применливи вежби, како и употреба на визуелни помагала (ЛЦД проектор, лап-топ и/или компјутер, флип-чарт и друго). Он-лине обуката се одвива преку платформа за он-лине обуки.

Секој учесник ќе има можност на крајот од обуката практично да ги примени вештините и техниките совладани за време на обуката.

Материјали

Презентациска скрипта; формулари како обрасци; и други дополнителни материјали кои ќе може да се користат во секојдневното работење. Материјалите ќе  бидат доставени по е-пошта до секој од учесниците.

Времетраење

 • Обуката е дводневна. Вкупно 12 часа. Два дена по 6 часа, при физичко присуство
 • Во целост е прилагодена за он-лине обука и истата се одржува еднаш неделно во период од 4 недели.

По завршувањето на обуката се добива Сертификат за учество.

Повеќе информации и пријавување на:

тел. 3246-041; 075 446-686

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

ЕСП - Развој и управување на човечки ресурси ДОО е компанија која што успешно опстојува oд 1999 година на пазарот и е специјализирана за: превод и толкување; обука по странски јазици; компјутерска едукација; и обуки и советување за личен и професионален развој. Читај повеќе

Verificiran badge

ESP ISO 9001

ESP ISO 17100

Контакт

 • +389 2 32 46 041
 • +389 75 446 706 +389 71 324 170
 • +389 2 32 46 041
 • info@esp.com.mk esp@esp.com.mk

Facebook

ЕСП Web Shop © 2024. UKION SHOPS
Управување со промени Управување со промени Цел на обуката Промените во повеќе аспекти од нашиот живот се постојани. Се околу нас често се менува како што се технологија, процеси, луѓе, идеи и методи, и сето тоа придонесува на начинот како ги извршуваме задачите и како го живееме животот. Целта на обуката за управување со промени е: стекнување на вештини за полесно справување и прифаќање на промените; стекнување.. Category: Product #: 201014204828 Regular price: 10.502 ден. 10.502 Available from: ЕСП - Развој и управување на човечки ресурси ДОО