google-site-verification=sBk9zkyxuNDRz-IScBT5pgDyjDS9raS5baDFnnh0X8Y
Мотивација
 • Мотивација

Мотивација

5.782 ден.
без ДДВ: 4.900 ден.
Шифра на производ: 201029162709
Достапност: На залиха
Количина:
credit_card

Мотивација

Цел на обуката

Целта на обуката е стекнување и/или подобрување на вештините за мотивирање, градење самодоверба, поставување и посигнување цели преку користење соодветни алатки и техники. По завршувањето на обуката учесниците ќе можат: да идентификуваат мотиватори; да идентифукуваат фактори кои влијаат на мотивацијата; да постават цели; да извршат анализа и да утврдат задоволство од работата; да постават системи за мотивирање и друго.

Опфат – теми

 • Што е мотивација?
 • Тркало на животот
 • Цели и приоритети
 • Организирање на сопственото време (на работа и приватно)
 • Мотивација во организација и организациска култура
 • Алатки за мерење на задоволството од работата (лично)
 • Критериуми за задоволство (идентификување)
 • Идентификување на мотиватори
 • Теории на мотивација и како да се применат
 • Фактори што влијаат на мотивацијата
 • Вредности
 • Поставување цели
 • Видови цели
 • План на делување
 • Градење самодоверба
 • Што мотивира?
 • Мотиватори и демотиватори
 • Циклус на мотивација
 • Системи за мотивирање
 • Надворешни и внетрешни фактори за мотивација
 • Развивање вештини за мотивација
 • Како до промени и посакувани резултати
 • Чекори за промени
 • Карактеристики на лично остварување
 • 6 чекори до успех
 • Друго

Целна група

Оваа обука е наменета за сите оние кои сакат да научат и да стекнат вештини да се самомотивираат, како и да мотивираат други (вработени, колеги итн.). 

Методологија на работа

Обуката е од интерактивен карактер со практични и применливи вежби, како и употреба на визуелни помагала и од страна на учесниците (ЛЦД проектор, лап-топ и/или компјутер, флип-чарт и друго). Онлајн-обуката се одвива преку платформа за онлајн-обуки.

Секој учесник ќе има можност на крајот од обуката практично да ги примени вештините и техниките совладани за време на обуката.

Материјали

Презентациска скрипта; формулари како обрасци и други дополнителни материјали што ќе може да се користат при подготовка на презентации ќе бидат доставени по е-пошта до секој од учесниците.

Времетраење

 • При физичко присуство, обуката е еднодневна. Вкупно 6 часа.
 • Во целост е прилагодена за онлајн-обука и се одржува двапати неделно по 3 часа во период од 1 недела.

По завршување на обуката се добива Сертификат за учество.

Повеќе информации и пријавување на:

тел. 3246-041; 075 446-686                                                             

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

ЕСП - Развој и управување на човечки ресурси ДОО е компанија која што успешно опстојува oд 1999 година на пазарот и е специјализирана за: превод и толкување; обука по странски јазици; компјутерска едукација; и обуки и советување за личен и професионален развој. Читај повеќе

Verificiran badge

ESP ISO 9001

ESP ISO 17100

Контакт

 • +389 2 32 46 041
 • +389 75 446 706 +389 71 324 170
 • +389 2 32 46 041
 • info@esp.com.mk esp@esp.com.mk

Facebook

ЕСП Web Shop © 2024. UKION SHOPS
Мотивација Мотивација Цел на обуката Целта на обуката е стекнување и/или подобрување на вештините за мотивирање, градење самодоверба, поставување и посигнување цели преку користење соодветни алатки и техники. По завршувањето на обуката учесниците ќе можат: да идентификуваат мотиватори; да идентифукуваат фактори кои влијаат на мотивацијата; да постават цели; да извршат анализа и да утврдат задоволство о.. Category: Product #: 201029162709 Regular price: 5.782 ден. 5.782 Available from: ЕСП - Развој и управување на човечки ресурси ДОО