google-site-verification=sBk9zkyxuNDRz-IScBT5pgDyjDS9raS5baDFnnh0X8Y
Справување со тешки клиенти
 • Справување со тешки клиенти
 • Справување со тешки клиенти
 • Справување со тешки клиенти
 • Справување со тешки клиенти

Справување со тешки клиенти

5.310 ден.
без ДДВ: 4.500 ден.
Шифра на производ: 201021064556
Достапност: На залиха
Количина:
credit_card

Справување со тешки клиенти

Целта на обуката е стекнување и/или подобрување на вештините за справање со тешки клиенти и избегнување конфликтни ситуации преку користење соодветни техники. По завршувањето на обуката, учесниците ќе можат: да употребат техники за идентификување можни несакани ситуации со тешки клиенти; да се справат со тешки клиенти; да употребат техники за да се прилагодат на различни стилови на однесување на клиентите; да употребат асертивна комуникација; да се справат со стресот на работното место  и друго.

Опфат – теми

 • Вовед во темата
 • Што се клиенти? Кои се клиентите?
 • Утврдување профил на клиентите - корисниците
 • Утврдување и проценка на потребите на клиентите
 • Внатрешни и надворешни клиенти - идентификување
 • Разбирање на клиентите - корисниците
 • Исполнување на нивните очекувања и давање одлична услуга
 • Разбирање на нивните потреби и барања
 • Димензии на грижа за клиенти - корисници
 • Очекувања и перцепција на клиентите
 • Асертивна комуникација
 • НЛП-техники
 • Градење доверба
 • Стилови на однесување
 • Прилагодување кон поинакви стилови на однесување
 • Справување со тешки клиенти и ситуации
 • Стрес како резултат од справање со тешки клиенти
 • Справување со стрес
 • Поплаки, пофалби и сугестии од клиентите – техники и начини на проследување
 • Идентификување проблем и изнаоѓање решение
 • Процес на постојано подобрување
 • Негативен и позитивен фидбек од клиентите
 • Методи, алатки и техники за справување со тешки клиенти
 • Друго

Целна група

Оваа обука е наменета за сите учесници кои сакаат да ги подобрат и/или да се стекнат со вештини за справување со тешки клиенти. 

Методологија на работа

Обуката е од интерактивен карактер со практични и применливи вежби, како и употреба на визуелни помагала и од страна на учесниците (ЛЦД проектор, лап-топ и/или компјутер, флип-чарт и друго). Онлајн-обуката се одвива преку платформа за онлајн-обуки.

Материјали

Презентациска скрипта; формулари како обрасци и другите дополнителни материјали кои ќе може да се користат при подготовка на презентации ќе бидат доставени по е-пошта до секој од учесниците.

Времетраење

 • При физичко присуство, обуката е еднодневна. Вкупно 6 часа.
 • Во целост е прилагодена за онлајн-обука и се одржува двапати неделно по 3 часа во период од 1 недела.

По завршувањето на обуката се добива Сертификат за учество.

Повеќе информации и пријавување на:

тел. 3246-041; 075 446-686                                 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

ЕСП - Развој и управување на човечки ресурси ДОО е компанија која што успешно опстојува oд 1999 година на пазарот и е специјализирана за: превод и толкување; обука по странски јазици; компјутерска едукација; и обуки и советување за личен и професионален развој. Читај повеќе

Verificiran badge

ESP ISO 9001

ESP ISO 17100

Контакт

 • +389 2 32 46 041
 • +389 75 446 706 +389 71 324 170
 • +389 2 32 46 041
 • info@esp.com.mk esp@esp.com.mk

Facebook

ЕСП Web Shop © 2024. UKION SHOPS
Справување со тешки клиенти Справување со тешки клиенти Целта на обуката е стекнување и/или подобрување на вештините за справање со тешки клиенти и избегнување конфликтни ситуации преку користење соодветни техники. По завршувањето на обуката, учесниците ќе можат: да употребат техники за идентификување можни несакани ситуации со тешки клиенти; да се справат со тешки клиенти; да употребат техники за да се прилагодат на разл.. Category: Product #: 201021064556 Regular price: 5.310 ден. 5.310 Available from: ЕСП - Развој и управување на човечки ресурси ДОО