google-site-verification=sBk9zkyxuNDRz-IScBT5pgDyjDS9raS5baDFnnh0X8Y
Пакет за канцелариско работење - напредни техники
 • Пакет за канцелариско работење - напредни техники
 • Пакет за канцелариско работење - напредни техники

Пакет за канцелариско работење - напредни техники

7.500 ден.
без ДДВ: 7.500 ден.
Шифра на производ: 200915131902
Достапност: На залиха
Количина:
credit_card

(Windows, Word, Excel, Internet, Outlook)

Напредно ниво

Овој курс е наменет за слушатели кои имаат средно познавање од работа на компјутер. Целта на овој курс е слушателите да се стекнат со напредни компјутерски вештини за користење Windows, Word, Excel & Internet.

34 часа по 60 мин

 • MS Windows -
  • Работа во Windows средина, работа со фолдери, копирање, снимање итн.
  • Start мени, часовник, калкулатор
  • Позадина на работната површина
  • Избор на Screen saver
  • Користење на Control panel, подесување на време и датум, регионални подесувања,
  • Подесување на глувчето
 • МС Word -
  • Форматирање на текст
  • Детално уредување на пасус, простор пред и после пасус, дефинирање на проред
  • Дефинирањена посебен header & footer за парни и непарни страници, како и посебен header & footer за насловна страница
  • Набројување на податоци и користење на произволни симболи за Bullets
  • Дефинирање на наслови и заглавија
  • Креирање на автоматска содржина и нејзино изменување
  • Дефинирање на произволна фуснота
  • Креирање на Text Box
  • Форматирање на табели, насока на текст
  • Дефинирање кулумни
  • Уметнички текст
  • Вметнување на excel табели во word
  • Auto Shapes, 3D објект
 • MS Excel -
  • Работа со повеќе работни листови
  • Функции  sumif, countif, sumproduct
  • Кoмбинирaње на функции
  • Апсолутни и релативни референци
  • Сортирање
  • Филтрирање
  • Вметнување на форми
  • Сложени графикони, графикони со секундарна оска
  • Копирање на графикон во Word
  • Заштита на работен лист
  • Валидација на ќелии
  • Макро инструкции
  • Pivot Table & Pivot Chart
  • Текстуални, логички, математички и тригонометриски, статистички функции
  • Конверзија на редови во колони и обратно
  • Уредување на страници пред печатење
  • Насловни редици и колони за повторување на секоја страница при печатење
 • Интернет - GoogleDocs
  • Креирање на датотеки              
  • Креирање  документи               
  • Креирање  пресметковна табела
  • Креирање  презентација
  • Креирање  образец
  • Креирање формулар
  • Можност за соработка со други корисници
  • Зачувување на документите локално и на сервер
  • Заштита и приватност
  • Увезување на документи, табели и презентации
  • Објавување и споделување на веќе подготвени датотеки
  • Измена во реално време
  • Креирање, примање и препраќање на пораки преку Outlook
  • Креирање на потсетник (календар)
  • Дефинирање на 1 или повеќе потписи
  • Додавање контакти, бришење и организирање

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

ЕСП - Развој и управување на човечки ресурси ДОО е компанија која што успешно опстојува oд 1999 година на пазарот и е специјализирана за: превод и толкување; обука по странски јазици; компјутерска едукација; и обуки и советување за личен и професионален развој. Читај повеќе

Verificiran badge

ESP ISO 9001

ESP ISO 17100

Контакт

 • +389 2 32 46 041
 • +389 75 446 706 +389 71 324 170
 • +389 2 32 46 041
 • info@esp.com.mk esp@esp.com.mk

Facebook

ЕСП Web Shop © 2024. UKION SHOPS
Пакет за канцелариско работење - напредни техники (Windows, Word, Excel, Internet, Outlook) Напредно ниво Овој курс е наменет за слушатели кои имаат средно познавање од работа на компјутер. Целта на овој курс е слушателите да се стекнат со напредни компјутерски вештини за користење Windows, Word, Excel & Internet. 34 часа по 60 мин MS Windows - Работа во Windows средина, работа со фолдери, копирање, снимање итн. Start мени.. Category: Product #: 200915131902 Regular price: 7.500 ден. 7.500 Available from: ЕСП - Развој и управување на човечки ресурси ДОО