google-site-verification=sBk9zkyxuNDRz-IScBT5pgDyjDS9raS5baDFnnh0X8Y
Photoshop
 • Photoshop

Photoshop

5.800 ден.
без ДДВ: 5.800 ден.
Шифра на производ: 200914192000
Достапност: На залиха
Количина:
credit_card

Овој курс е наменет за слушателите кои имаат одредени предзнаења за работа на компјутери и Windows. Курсот е наменет за графички дизајнери, web дизајнери и останатите слушатели кои сакаат да изучуваат работа со слики.

18 часа по 60 мин.

Содржина за Photoshop:

 • Основни поими за компјутерска графика
 • Работна површина
 • Користење на алатики за модифицирање на слика
 • Селекција на соодветна резолуција
 • Промена на големина на слика, отсекување и селекција на делови
 • Користење на lasso, marquee и magic wand алатки за избор на боја и алатка за боење
 • Ефекти на сенка и пригушување
 • Ретуширање на фотографии
 • Модифицирање контраст, баланс на бои, сјајност, нијанси
 • Формати на фајлови за користење во други апликации
 • Фотомонтажа

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Тагови: Photoshop

За нас

ЕСП - Развој и управување на човечки ресурси ДОО е компанија која што успешно опстојува oд 1999 година на пазарот и е специјализирана за: превод и толкување; обука по странски јазици; компјутерска едукација; и обуки и советување за личен и професионален развој. Читај повеќе

Контакт

 • +389 2 32 46 041
 • +389 75 446 706 +389 71 324 170
 • +389 2 32 46 041
 • info@esp.com.mk esp@esp.com.mk

Facebook

ЕСП Web Shop © 2024. UKION SHOPS
Photoshop Овој курс е наменет за слушателите кои имаат одредени предзнаења за работа на компјутери и Windows. Курсот е наменет за графички дизајнери, web дизајнери и останатите слушатели кои сакаат да изучуваат работа со слики. 18 часа по 60 мин. Содржина за Photoshop: Основни поими за компјутерска графика Работна површина Користење на алатики за модифицирање на слика Селекција на соодветн.. Category: Product #: 200914192000 Regular price: 5.800 ден. 5.800 Available from: ЕСП - Развој и управување на човечки ресурси ДОО