google-site-verification=sBk9zkyxuNDRz-IScBT5pgDyjDS9raS5baDFnnh0X8Y
C++
 • C++

C++

6.000 ден.
без ДДВ: 6.000 ден.
Шифра на производ: 201212210427
Достапност: На залиха
Количина:
credit_card

C++

Овој курс е воведен и наменет за средношколци или пак за секој оној кој сака да научи програмирање со употреба на програмскиот јазик C++.

Фонд на часови: 30 од по 45 минути (22 часа од по 60 минути). 2 пати неделно по 2 часа од по 60 минути.

Материјалите се вклучени во цената.

По завршување на курсот се добива диплома за завршен курс.

Методологија: Совладување на содржини на принцип чекор по чекор.

Опфат (содржина):

 • Вовед во C++ програмирање
 • Variables, Types, Expression,
 • Functions and Procedural Abstraction
 • Programming logic
 • File and Streams,
 • Branch and Loop Statement
 • For, While, Do… While Loops,
 • Multiple selections and Switch statement
 • If, If..Else
 • Arrays and Strings
 • Pointers and memory allocation
 • Задачи, програми
 • Друго

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

ЕСП - Развој и управување на човечки ресурси ДОО е компанија која што успешно опстојува oд 1999 година на пазарот и е специјализирана за: превод и толкување; обука по странски јазици; компјутерска едукација; и обуки и советување за личен и професионален развој. Читај повеќе

Контакт

 • +389 2 32 46 041
 • +389 75 446 706 +389 71 324 170
 • +389 2 32 46 041
 • info@esp.com.mk esp@esp.com.mk

Facebook

ЕСП Web Shop © 2024. UKION SHOPS
C++ C++ Овој курс е воведен и наменет за средношколци или пак за секој оној кој сака да научи програмирање со употреба на програмскиот јазик C++. Фонд на часови: 30 од по 45 минути (22 часа од по 60 минути). 2 пати неделно по 2 часа од по 60 минути. Материјалите се вклучени во цената. По завршување на курсот се добива диплома за завршен курс. Методологија: Совладување на содржини на при.. Category: Product #: 201212210427 Regular price: 6.000 ден. 6.000 Available from: ЕСП - Развој и управување на човечки ресурси ДОО