google-site-verification=sBk9zkyxuNDRz-IScBT5pgDyjDS9raS5baDFnnh0X8Y
Општ англиски јазик
  • Општ англиски јазик
  • Општ англиски јазик

Општ англиски јазик

6.200 ден.
без ДДВ: 6.200 ден.
Шифра на производ: 200925192317
Достапност: На залиха
Количина:
credit_card

Општ англиски јазик

ОПШТ АНГЛИСКИ ЈАЗИК

«Ако му зборуваш на човек на јазик што го разбира, тоа му оди во главата. Ако му зборуваш на неговиот јазик, тоа му оди во срцето.»

«If you talk to a man in a language he understands, that goes to his head. If you talk to him in his own language, that goes to his heart.»

‒Nelson Mandela

Над 2 милијарди луѓе во светот зборуваат англиски јазик! Англискиот е најшироко распространет јазик според бројот на говорители во светот и трет јазик според бројот на говорители на кои им е мајчин јазик!

Најголем број жители на кои англискиот им е мајчин јазик се наоѓаат во Обединетото Кралство, и тоа 60 милиони жители; и во Соединетите Американски Држави, 230 милиони. Притоа, англискиот јазик им е мајчин јазик и на: 29 милиони жители во Канада, 25,7 милиони во Австралија, 5 милиони во Нов Зеланд и 5 милиони во Ирска!

Ако сакате да го промените својот живот на подобро, да го надминете стравот од непознавањето на англискиот јазик, ако сакате да го проширите својот видокруг на личен и професионален план, ако сакате да ги отворите вратите за соработка кон светот, тогаш почитувани, неопходно Ви е познавањето и владеењето на англискиот јазик!

Нашите курсеви за општ англиски јазик се вистинското решение за Вас, доколку сакате во целост да го совладате јазикот!

Граматика, пишување и говорење на англискиот јазик - нашите предавачи ќе ве воведат и ќе ве научат да го зборувате англискиот како мајчин јазик!

Курсевите за општ англиски јазик се поделени во неколку степени, и тоа:

А1.1, А1, А2.1, А2, B1.1, B1, B2.1, B2, C1.1, C1, C2.1 и C2.

Секој степен е организиран во 60 часа, со времетраење од 45 минути.

Со секој завршен курс, добивате сертификат за завршениот степен.

Живееме во ерата на глобализацијата, па така, познавањето на англискиот како универзален јазик на светот, е важен елемент и често одлучувачки фактор при аплицирање за одредена позиција, универзитет или за членство во некоја институција. Инвестирајте во себе, проширете ги видиците, отворете се за светот!

ДА ГО НАПРАВИМЕ ТОА ЗАЕДНО!

Оваа пандемија е само можност секој од нас да се издигне и да се избори со пречките преку знаење, надградба и развој на својата личност!

Ве покануваме да се пријавите на нашите добро познати телефони:

071 324 - 170

071 324 - 172

02 3246 - 041

Е-пошта: esp@esp.com.mk

На нашиот ФБ-профил

https://www.facebook.com/esp.skopje

На нашиот Инстаграм-профил

https://www.instagram.com/espskopje/

ПОВИСОКИ ОД СИТЕ ОГРАДИ! – Тимот на ЕСП

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

ЕСП - Развој и управување на човечки ресурси ДОО е компанија која што успешно опстојува oд 1999 година на пазарот и е специјализирана за: превод и толкување; обука по странски јазици; компјутерска едукација; и обуки и советување за личен и професионален развој. Читај повеќе

Контакт

  • +389 2 32 46 041
  • +389 75 446 706 +389 71 324 170
  • +389 2 32 46 041
  • info@esp.com.mk esp@esp.com.mk

Facebook

ЕСП Web Shop © 2024. UKION SHOPS
Општ англиски јазик Општ англиски јазик ОПШТ АНГЛИСКИ ЈАЗИК «Ако му зборуваш на човек на јазик што го разбира, тоа му оди во главата. Ако му зборуваш на неговиот јазик, тоа му оди во срцето.» «If you talk to a man in a language he understands, that goes to his head. If you talk to him in his own language, that goes to his heart.» ‒Nelson Mandela Над 2 милијарди луѓе во светот зборуваат англиски јазик! .. Category: Product #: 200925192317 Regular price: 6.200 ден. 6.200 Available from: ЕСП - Развој и управување на човечки ресурси ДОО