google-site-verification=sBk9zkyxuNDRz-IScBT5pgDyjDS9raS5baDFnnh0X8Y
AutoCAD 2D
 • AutoCAD 2D

AutoCAD 2D

7.500 ден.
без ДДВ: 7.500 ден.
Шифра на производ: 200919151306
Достапност: На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Податоци за учесникот:
credit_card

Овие курсеви се наменети за градежници, архитекти и градежни инженери и лица кои се занимаваат со проектирање и дизајн. Потребно е посетителите на овој курс да имаат одердени предзнаења со работа со компјутери.

23 часа по 60 мин

Содржина за Auto CAD 2D

 • Основни воведни елементи на AutoCAD
 • Подесување на параметри
 • Цртање на цртежи и опис на алатките
 • Работа со слоеви
 • Корекции на веќе изработени цртежи
 • Алатки за корекција
 • Шрафирања
 • Вметнување на текст

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

ЕСП - Развој и управување на човечки ресурси ДОО е компанија која што успешно опстојува oд 1999 година на пазарот и е специјализирана за: превод и толкување; обука по странски јазици; компјутерска едукација; и обуки и советување за личен и професионален развој. Читај повеќе

Контакт

 • +389 2 32 46 041
 • +389 75 446 706 +389 71 324 170
 • +389 2 32 46 041
 • info@esp.com.mk esp@esp.com.mk

Facebook

ЕСП Web Shop © 2024. UKION SHOPS
AutoCAD 2D Овие курсеви се наменети за градежници, архитекти и градежни инженери и лица кои се занимаваат со проектирање и дизајн. Потребно е посетителите на овој курс да имаат одердени предзнаења со работа со компјутери. 23 часа по 60 мин Содржина за Auto CAD 2D Основни воведни елементи на AutoCAD Подесување на параметри Цртање на цртежи и опис на алатките Работа со слоеви Корекции на ве.. Category: Product #: 200919151306 Regular price: 7.500 ден. 7.500 Available from: ЕСП - Развој и управување на човечки ресурси ДОО