google-site-verification=sBk9zkyxuNDRz-IScBT5pgDyjDS9raS5baDFnnh0X8Y
Основи на програмирање во Python
 • Основи на програмирање во Python

Основи на програмирање во Python

6.800 ден.
без ДДВ: 6.800 ден.
Шифра на производ: 210427204531
Достапност: На залиха
Количина:
credit_card

Основи на програмирање во Python

На овој курс ќе се запознаете со тоа како се користи Python за решавање комплексни проблеми, ќе ги научите основните практики и концепти за програмирање, како и библиотеките и алатките за овој програмски јазик.

Зошто Python:

 • Python е еден од најлесните програмски јазици
 • Има многу широка примена
 • Моментално е меѓу најбараните и напопуларните програмски јазици во светот

Курсот е наменет за секој кој сака да навлезе во една од најбараните и најплатените професии во моментов на светско ниво. Не е потребно предзнаење од областа на програмирање.

 • 45 часа од по 45 минути
 • 3 пати неделно по 3 часа (од по 45 минути)
 • On-line настава и се изведува на принцип совладување на содржини, чекор по чекор преку практични вежби.
 • По успешно завршување на обуката секој слушател добива Сертификат за завршена обука.

Содржина на курсот

 1. Вовед во алгоритми
 2. Основи на програмирање во Python
  1. Што е програмирање. Типови програмски јазици
  2. Виши и нижи програмски јазици
  3. Историја на Python
  4. IDE
  5. Синтакса
  6. Коментари
 3. Пресметки, форматирање, user input
  1. Променлива. Типови променливи
  2. Правила за дефинирање на променливи
  3. Форматирано печатење
  4. Типови на податоци
 4. Логички операции
  1. Структура за избор од 2 можности
  2. Комбинирање и вгнездување
 5. Вежби
 6. Листи
  1. Креирање, Бришење,
  2. Дополнување
  3. Функции
 7. Tuples
 8. Dictionaries
 9. Sets
 10. Циклуси
  1. Со броење на циклуси
  2. Со услов
 11. Функции
 12. Handling errors
 13. Користење на бази на податоци
 14. Вежби - Автоматизирање на едноставни работи
 15. Повторување и утврдување

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

ЕСП - Развој и управување на човечки ресурси ДОО е компанија која што успешно опстојува oд 1999 година на пазарот и е специјализирана за: превод и толкување; обука по странски јазици; компјутерска едукација; и обуки и советување за личен и професионален развој. Читај повеќе

Контакт

 • +389 2 32 46 041
 • +389 75 446 706 +389 71 324 170
 • +389 2 32 46 041
 • info@esp.com.mk esp@esp.com.mk

Facebook

ЕСП Web Shop © 2024. UKION SHOPS
Основи на програмирање во Python Основи на програмирање во Python На овој курс ќе се запознаете со тоа како се користи Python за решавање комплексни проблеми, ќе ги научите основните практики и концепти за програмирање, како и библиотеките и алатките за овој програмски јазик. Зошто Python: Python е еден од најлесните програмски јазици Има многу широка примена Моментално е меѓу најбараните и напопуларните програмск.. Category: Product #: 210427204531 Regular price: 6.800 ден. 6.800 Available from: ЕСП - Развој и управување на човечки ресурси ДОО