google-site-verification=sBk9zkyxuNDRz-IScBT5pgDyjDS9raS5baDFnnh0X8Y
C++ за младинци - интензивен курс
 • C++ за младинци - интензивен курс

C++ за младинци - интензивен курс

4.900 ден.
без ДДВ: 4.900 ден.
Шифра на производ: 210921085832
Достапност: На залиха
Количина:
credit_card

Наставата се одвива онлајн.

Еден степен е организиран во 24 часа по 45 мин, 3 пати неделно по 2 часа (90 мин во термин), вкупно 4 недели.

Цели и задачи на курсот

 • Да се осознае потребата за изготвување на алгоритам при решавање одреден проблем;
 • да се запознае концептот за временска и просторна сложеност на алгоритмите;
 • да се запознаат алгоритми за решавање на дадени проблеми (сума на броеви, минимум/максимум од множество броеви, аритметичка средина на броеви, издвојување цифри на број и нивна манипулација);
 • да се оспособи за програмирање на изучените алгоритми;
 • да се оспособи за изработување алгоритми и програми со основните контролни структури:
  • редоследна структура,
  • структура за избор од 2 можности,
  • структура за избор од повеќе можности,
  • структури за повторување со услов на почетоткот на структурата,
  • структури за повторување со услов на крајот на структурата,
  • структури за повторување со броење на цилусите;
 • да се стекне умешност за изработка на програми од готови алгоритми запишани во псевдо-јазик (квази-јазик);
 • друго.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

ЕСП - Развој и управување на човечки ресурси ДОО е компанија која што успешно опстојува oд 1999 година на пазарот и е специјализирана за: превод и толкување; обука по странски јазици; компјутерска едукација; и обуки и советување за личен и професионален развој. Читај повеќе

Контакт

 • +389 2 32 46 041
 • +389 75 446 706 +389 71 324 170
 • +389 2 32 46 041
 • info@esp.com.mk esp@esp.com.mk

Facebook

ЕСП Web Shop © 2024. UKION SHOPS
C++ за младинци - интензивен курс Наставата се одвива онлајн. Еден степен е организиран во 24 часа по 45 мин, 3 пати неделно по 2 часа (90 мин во термин), вкупно 4 недели. Цели и задачи на курсот Да се осознае потребата за изготвување на алгоритам при решавање одреден проблем; да се запознае концептот за временска и просторна сложеност на алгоритмите; да се запознаат алгоритми за решавање на дадени проблеми (сума.. Category: Product #: 210921085832 Regular price: 4.900 ден. 4.900 Available from: ЕСП - Развој и управување на човечки ресурси ДОО