google-site-verification=sBk9zkyxuNDRz-IScBT5pgDyjDS9raS5baDFnnh0X8Y
MS Project
 • MS Project

MS Project

7.500 ден.
без ДДВ: 7.500 ден.
Шифра на производ: 200915124502
Достапност: На залиха
Количина:
credit_card

Овој курс е наменет за слушателите кои имаат одредени предзнаења за работа на компјутери и Windows XP. Со овој курс е предвидено слушателите да се оспособат за временско планирање на задачите во кои што ке влезат сите услови и ограничувања во предвид.

23 часа по 60 мин.

Содржина за Project:

 • Вовед
  • Проекти
  • Дефинирање на проектни цели и стратегии
 • Развивање на проект
  • Алатки
  • Планирање
  • Идентификување на Фази на проектот
  • Дефинирање задачи
  • Идентификување на milestones
  • Развој на проектен распоред
  • Менаџирање со распоредот
  • Развој на динамичен план
  • Типови на ресурси
  • Идентификување на ресурси за проектот
  • Менаџирање со ресурси
 • Прокетно менаџирање и мониторинг
  • Планирање со Wizard
  • Проектни погледи (Views)
   • Gant Chart
   • PERT Chart
   • Task Usage
   • Tracking Gantt
   • Resource Sheet
   • Resource Usage
   • Повеќе Views
  • Извештаи
  • Поврзаност на задачите (FS;SS;FF;SF)
  • Lag и Lead Time
  • Critical Path
  • Менаџирање со Critical Path
  • Менаџирање со тимови и членови на тимови
  • Менаџирање со буџети
  • Календар (Стандарден, Ресурси)
  • Contour Pattern (Flat, Back Loaded, Front Loaded, Double Peak, Early Peak, Late Peak, Bell, Turtle)
  • Preset Resource Contour
  • Effort Driven Распоред
  • Комуникација и документирање
  • Работа со повеќе проекти
  • Проектна евалуација
  • Затворање на проектот
  • Друго

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Тагови: project, MS, Microsoft

За нас

ЕСП - Развој и управување на човечки ресурси ДОО е компанија која што успешно опстојува oд 1999 година на пазарот и е специјализирана за: превод и толкување; обука по странски јазици; компјутерска едукација; и обуки и советување за личен и професионален развој. Читај повеќе

Контакт

 • +389 2 32 46 041
 • +389 75 446 706 +389 71 324 170
 • +389 2 32 46 041
 • info@esp.com.mk esp@esp.com.mk

Facebook

ЕСП Web Shop © 2024. UKION SHOPS
MS Project Овој курс е наменет за слушателите кои имаат одредени предзнаења за работа на компјутери и Windows XP. Со овој курс е предвидено слушателите да се оспособат за временско планирање на задачите во кои што ке влезат сите услови и ограничувања во предвид. 23 часа по 60 мин. Содржина за Project: Вовед Проекти Дефинирање на проектни цели и стратегии Развивање на проект .. Category: Product #: 200915124502 Regular price: 7.500 ден. 7.500 Available from: ЕСП - Развој и управување на човечки ресурси ДОО