google-site-verification=sBk9zkyxuNDRz-IScBT5pgDyjDS9raS5baDFnnh0X8Y
Ефективно водење состаноци
 • Ефективно водење состаноци
 • Ефективно водење состаноци

Ефективно водење состаноци

5.310 ден.
без ДДВ: 4.500 ден.
Шифра на производ: 201021070143
Достапност: На залиха
Количина:
credit_card

Ефективно водење состаноци

Цел на обуката

Целта на обуката е стекнување и/или подобрување вештини за ефективно водење состаноци со користење на соодветни алатки и техники. По комплетирање на обуката, учесниците ќе можат: да планираат состаноци; да изготвуваат агенди; ефективно да отвораат и водат состаноци; да се справат со непродуктивно однесување на состаноци; да препознаат критична точка за време на состанокот и да употребат техники за справање; да контролираат состаноци; да затвораат состаноци и друго.

Опфат – теми

 • Вовед
 • Состаноци и цели
 • Состаноци од далечина
 • Чекори за планирање на состанок
 • Планирање и известување
 • Подготовка за состанок
 • Подготовка на агенда
 • Агенда (содржина, главни теми, временска рамка, друго)
 • Планирање на содржина и процес на состанок
 • Одредување временска рамка за давање збор и дискусија
 • Точно определена и навремено доставена процедура за текот на состанокот
 • Одредување место и време или онлајн-платформа
 • Навремено известување
 • Основи на ефективен состанок
 • Најдобри и најлоши состаноци
 • Алатки и техники за отворање и водење состаноци со физичко присуство и од далечина
 • Водење состаноци
 • Препознавање на критична точка и справување
 • Техники за справување со непродуктино однесување
 • Техники за водење ефективен состанок
 • Начини за контрола на состанок
 • Затворање состанок
 • Методи, техники и алатки за ефективно водење состаноци
 • Друго

Целна група

Оваа обука е наменета за вработени коишто организираат и водат состаноци, како и за сите учесници кои сакаат да се стекнат со вештини на ефективно водење состаноци.  

Методологија на работа

Обуката е од интерактивен карактер со практични и применливи вежби, како и употреба на визуелни помагала и од страна на учесниците (ЛЦД проектор, лап-топ и/или компјутер, флип-чарт и друго). Онлајн-обуката се одвива преку платформа за онлајн-обуки.

Материјали

Презентациска скрипта; формулари како обрасци и другите дополнителни материјали кои ќе може да се користат при подготовка на презентации ќе бидат доставени по е-пошта до секој од учесниците.

Времетраење

 • При физичко присуство, обуката е еднодневна. Вкупно 6 часа.
 • Во целост е прилагодена за онлајн-обука и се одржува двапати неделно по 3 часа во период од 1 недела.

По завршувањето на обуката се добива Сертификат за учество.

Повеќе информации и пријавување на:

тел. 3246-041; 075 446-686

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

ЕСП - Развој и управување на човечки ресурси ДОО е компанија која што успешно опстојува oд 1999 година на пазарот и е специјализирана за: превод и толкување; обука по странски јазици; компјутерска едукација; и обуки и советување за личен и професионален развој. Читај повеќе

Verificiran badge

ESP ISO 9001

ESP ISO 17100

Контакт

 • +389 2 32 46 041
 • +389 75 446 706 +389 71 324 170
 • +389 2 32 46 041
 • info@esp.com.mk esp@esp.com.mk

Facebook

ЕСП Web Shop © 2024. UKION SHOPS
Ефективно водење состаноци Ефективно водење состаноци Цел на обуката Целта на обуката е стекнување и/или подобрување вештини за ефективно водење состаноци со користење на соодветни алатки и техники. По комплетирање на обуката, учесниците ќе можат: да планираат состаноци; да изготвуваат агенди; ефективно да отвораат и водат состаноци; да се справат со непродуктивно однесување на состаноци; да препознаат критична точка.. Category: Product #: 201021070143 Regular price: 5.310 ден. 5.310 Available from: ЕСП - Развој и управување на човечки ресурси ДОО